5 Şaban 1439 | 21 Nisan 2018 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

yeniden yapılandırma Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
'Yeniden Yapılandırma'da son gün uyarısı
Maliye Bakan Şimşek, taksitlerin süresi içinde ödenmemesi durumunda, gecikme zammı ve haciz dahil olmak üzere, icrai işlemle tahsil edileceği uyarısında bulundu. Yeniden yapılandırma kapsamında, yaklaşık 39,4 milyar liralık borcun yapılandırıldığını belirten Şimşek, bu tutarın, 13 milyar 115 milyon liralık kısmının da tahsil edildiğini bildirdi.

Yeniden yapılandırma için son başvuru tarihi 30 Haziran
Maliye ile Gümrük ve Ticaret bakanlıkları, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), il özel idareleri, belediyeler, büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idarelerinin alacakları yeniden yapılandıran teklifin birinci bölümünde yer alan 11 maddesi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Yeniden yapılandırma teklifi yasalaştı
Daha önceki yapılandırmaya başvurmayan vatandaşlara ikinci bir şans tanıyan, bazı kamu alacaklarını yeniden yapılandıran kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

Yeniden yapılandırma için 8,5 milyon başvuru
Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırmaya dair, "Bugüne kadar, vergi dairelerimize yaklaşık 8,5 milyon başvuru aldık, 80,4 milyar lira yapılandırdık. Kanundan 6 milyon vatandaşımız yararlandı." açıklamasında bulundu.

'Yeniden yapılandırma'da bir imkan daha
Yeni teşvik sisteminin altyapısına ilişkin yasal düzenlemeleri de içeren torba yasa tasarısı Meclis Plan Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Tasarının gelecek hafta genel kurul gündemine gelerek yasalaşması bekleniyor.

Yapılandırmada taksit ödeme süresi uzaltıldı
Maliye Bakanlığının Bazı Alacakların 6552 Sayılı Kanunun 73. maddesi Kapsamında Yeniden Yapılandırılmasına Dair Genel Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yeniden yapılandırma sonuçları açıklandı
Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma kapsamında yapılandırılan toplam tutarın, 77 milyar 602 milyon 570 bin 915 lira olduğunu açıkladı.

Matrah artırana cezalı fırsat
Vergide yeniden yapılandırmanın devam etmesi için ilk iki taksidin yatırılması gerekiyordu.Ancak yeniden yapılandırma kapsamında matrah artırmında bulunan mükellefler için ilk iki taksidi yatırma şartının aranmadığı belirtildi.