22 Zilhicce 1440 | 23 Ağustos 2019 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

sıcaklık rekoru Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Son 30 yılın sıcaklık rekoru bekleniyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü artan sıcaklıkların son 30 yılın rekorunu kırabileceğini belirterek vatandaşları uyardı: “Özellikle yaşlılar ve çocuklar öğle saatlerinde dışarı çıkmasın. Herkes bol bol sıvı tüketsin. Dışarı çıkmak zorunda olan şemsiye kullansın”

Son 4 yılda sıcaklık rekoru kırıldı
Dünya Meteoroloji Örgütü, meteorolojik kayıtların tutulmaya başlanmasından bu yana 2016, 2017, 2015 ve 2018'in kayıtlara en sıcak yıllar olarak geçtiğini duyurdu.

Son yılların en sıcak şubatı
Yurt genelinde şubat ortalamalarına göre son yılların en sıcak günleri yaşanırken, hava sıcaklığı birçok ilde 20 dereceyi aştı. Sakarya'da sıcaklık rekoru kırıldı.

Mart ayında yeni sıcaklık rekoru
NASA’ya bağlı Goddard Uzay Araştırmaları Enstitüsü mart ayı sıcaklık ortala-masının, son yüzyıldaki ortalamaların üstüne çıkarak rekor kırdığını açıkladı.

Sydney'de son 79 yılın sıcaklık rekoru kırıldı
Avustralya'nın Sydney kentinde 1939 yılından bu yana ölçülen en sıcak günün yaşandığı bildirildi. Yetkililer, Avustralya'nın Sydney kentinde dün hava sıcaklığının 47,3 dereceye yükseldiğini açıkladı.

Haziran tarihin en sıcak ayı oldu!
Meteoroloji verilerine göre Türkiye, son 48 yılın en sıcak Haziran ayını yaşadı. Yağış miktarına bakıldığında ise bazı illerde rekor kırıldı.

Kuzey yarımkürede sıcaklık rekoru
NASA'nın son verilerine göre, kuzey yarımküredeki hava sıcaklıkları bahar aylarında rekor seviyeye çıktı.

Adana'da termometreler 52 dereceyi gördü
Afrika'dan gelen sıcak hava dalgasının etkisini sürdürdüğü Adana'da termometreler 52 dereceyi gösterdi. Aşırı sıcaktan bunalan çocuklar ve gençler serinleyebilmek için sulama kanallarına akın etti.