11 Recep 1440 | 18 Mart 2019 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Ulaştırma Bakanlığı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Köprünün nasıl yapılacağı netleşiyor
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 3'üncü Köprü ve köprünün 60 kilometrelik yolu ve bağlantı yolları, yap işlet devret modeli ile yapılağını söyledi. Yıldırım, Nisan ayında üçüncü köprü için tekliflerin alınacağını belirtmiş ve ''Bu yıl içinde köprünün inşaatına ve bağlı yolların inşaatına başlamış olacağız'' demişti.

Demiryolunda ihracatçıya indirim gelecek
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, demiryolu taşımacılığında ihracatçılar lehine fiyat indirimine gidileceğini açıkladı.

Bakanlık’tan 'üçüncü köprü ücreti' açıklaması
Ulaştırma Bakanlığı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yollarına yüzde 23 oranında zam yapıldığı haberiyle ilgili açıklama yaptı.

Siber saldırılar için ortak program
Kamunun önemli kurumları, siber saldırılara yani bilişim saldırılarına maruz kaldı. 41 kurumun bilgisayar sistemini çökerten saldırıya ilişkin konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "artık dünyada bu tür tehditler sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın başını ağrıtacak duruma geldi, yakında siber güvenlik eylem planını hayata geçireceğiz" dedi.

Barajlar ulaşım ağına dahil oluyor
Birecik, Ermenek, Keban, Karakaya, Hasan Uğurlu barajlarında yolcu ve araç taşımacılığı için 8 feribot yapılacak. Ulaştırma Bakanlığı, 'İçsu Yolu Projesi'ni hayata geçiriyor. Projeyle Birecik, Ermenek, Keban, Karakaya, Hasan Uğurlu ve Atatürk barajlarında yolcu ve araç taşımacılığı için 8 feribot yapılacak.

Trafikte akıllı dönem
Akıllı takip sistemiyle sürücü davranışları araçtan incelenecek. Araç mesafesi, trafik ışığı ihlali, aşırı hız, hatalı sollama gibi durumlarda sistem uyarı verecek.