6 Rebi'ül-ahir 1440 | 14 Aralık 2018 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

asgari ücret desteği  Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
İşverene asgari ücret desteği belli oldu
Asgari ücrete yapılan zamlardan sonra alınan destek kararı bu yıl da devam ediyor. Bu yıl asgari ücret 1.400 lira net olarak uygulanıyor. Bu yeni asgari ücret için de işverenlere yapılacak destek devam ediyor.

2018'de ahilik kesintisi ve asgari destek
Esnaf, 1 Ocak 2018’e ahilik fonu kesintisiyle girerken, birçok işletmenin çalışanlar için aldığı 100 TL’lik asgari ücret desteği de, yeni bir düzenleme yapılmazsa, sona erecek.

İşverene ‘asgari ücret’ desteği martta başlıyor
İşverenlere asgari ücret artışı için verilecek destek mart ayında işverenlere yansıtılabilecek. SGK, işçi başına 100 TL olarak verilecek desteğin şubat ayı prim borçlarından mahsup edileceğini ve sistemin böyle ilerleyeceğini açıkladı.

Torba tasarıda MTV, yaz saati, meyve suyuna ÖTV var
Bir çok düzenlemeyi barındıran torba yasanın tüm maddeleri kabul edildi, tümü hakkında görüşmeler salı günü yapılacak. Yaz saatini kalıcı hale getiren, otomobillerin vergi sistemini değiştiren torba ile birçok yeni sistem hayatımıza girecek.

Torba tasarı, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi
TBMM Genel Kurulu'nda, kamuoyunda "torba tasarı" olarak bilinen Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı kabul edildi.

Maaşı düşen bekâr asgari ücretliye ek ödeme yasalaştı
Eylül ayından bu yana maaşı düşen asgari ücretlinin beklediği torba yasa yasalaştı. Yasayla aradaki fark asgari geçim indiriminin arttırılması ile telafi edilecek ve asgari ücretli 1.404,6 lira almaya devam edecek.

Esnafa sicil affı geliyor
Maliye Bakanı Naci Ağbal, çeşitli nedenlerle geçmişe dönük olarak çeki, senedi karşılıksız çıkan vatandaşlara ilişkin önemli kolaylık getirdiklerini belirterek, "Burada esnafa sicil affı uygulanacak. Bankalarımız bu uygulamayı yapmakta arzulu, istekli." dedi.