17 Recep 1440 | 24 Mart 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

sosyal medya paylaşımı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Emniyet'ten anne ve babalara kritik uyarılar
Emniyet Genel Müdürlüğü son dönemde kayıp çocuk vakalarının artması nedeniyle resmi sosyal medya hesabından anne ve babalara önemli uyarılarda bulundu.

Ebeveynlere 'sosyal medya paylaşımı' uyarısı
Sosyal medya ve internette özel bilgilerini ve gittikleri mekanları kontrolsüz şekilde paylaşan ebeveynlerin, birçok konuda kötü niyetli kişilere zemin hazırlayabildiği bildirildi.

Takdir ve teşekkür belgelerini sosyal medyadan paylaşmayın
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri, velilere, çocuklarının takdir ve teşekkür belgelerini sosyal medya üzerinden paylaşırken dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

Sosyal medya 'yetersiz anne sendromu'na yol açıyor!
Sosyal medyada yapılan paylaşımların anneler ve çocuklar üzerindeki etkilerine değinen Psikolog Sayım, sosyal medyadaki paylaşımların “yetersiz anne sendromuna” neden olduğunu söyledi.

Sosyal medyada fazla mı paylaşıyoruz?
Türkiye’deki kullanıcılar sıklıkla kişisel bilgilerini çevrimiçi mecralarda paylaşıyor, gençler kadar yaşlılar da risk altında.

Çocukları sosyal medyada sürekli paylaşmanın sıkıntıları
Uzmanlar uyarıyor; sosyal medya paylaşımlarıyla bebek üzerinden maddi kazanç sağlanması Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne aykırı. Bu paylaşımlar ileride çocuğun anti sosyal kişilik bozukluğu ve saldırganlık eğilimleri göstermesine neden olabilir.