13 Şaban 1441 | 6 Nisan 2020 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

ANKA Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Savunmada milli üretim dönemi
Savunma sanayiinde başlatılan milli projelerin hepsinde bu yıl seri üretime geçmek istediklerini ifade eden Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, ''Milli gemi, milli tank, milli piyade tüfeği, milli helikopter ve insansız hava aracı ANKA'da bu yıl teslimatları yapacağız. Alçak ve orta irtifa savunma sisteminin seri üretimine de geçeceğiz, Göktürk uydumuzu fırlatacağız'' dedi.

ANKA yüzde 100 yerli oluyor
Almanya’dan alınan motoru dışında tamamıyla Türk yapımı olan İnsansız Hava Aracı ANKA için TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEİ) motor çalışmalarına başladı.

Anka, TSK için girdiği kabul testlerini başarıyla tamamladı
2004 yılında başlayan Anka serüveni Ocak ayında önemli bir sınavı daha başarıyla geçti. İlk defa 30 Aralık 2010 tarihinde Sivrihisar’da deneme uçuşu için havalanan Anka aradan geçen 2 yıl içinde denemeleri tamamladı.

Türkiye insansız savaş uçağı yapacak
İnsansız hava aracı ANKA'yı uçurmaya başlayan Türkiye, bir de Türk insansız savaş uçağı (TİSU) için yol haritası çizdi. Plan, Savunma Sanayii Müsteşarlığı koordinasyonunda, TSK, sanayi kuruluşları, enstitüler ve üniversite temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantılarda ortaya çıktı.