13 Şaban 1441 | 6 Nisan 2020 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hazar Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
TIR Taşımacıları rotayı Hazar'a çevirdi
İran'ın Türk TIR'larına çıkardığı zorluklara her gün yenileri eklenince rota Hazar'a kaydı. Türkmenbaşı Berdimuhammedov ile görüşüp tam destek alan taşımacılar, 100 milyar dolarlık Asya pazarına İran'ı by-pass edip ulaşacak.

Hazar koridorundan Türk nakliyeciye destek
Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin katılımıyla önceki gün Bakü’de gerçekleştirilen toplantıda Azerbaycan, Türkmenistan ve Kazakistan’dan Türk nakliyecisine büyük destek geldi. Bu ülkeler üzerinden yapılan taşımalarda önemli indirimler ve iyileştirmeler sağlanacağı açıklandı.

Türk araçlarına Hazar’da yüzde 20 indirim
Türkmenistan’dan Türk taşımacıları sevindirici haber geldi. Türkmenistan güzergahını kullanan Türk araçları için Türkmenistan tarafından Türkmenbaşı-Bakü hattında çalışan “Berkarar” ve “Bahtiyar” Ro-Ro taşıma ücretlerinde yüzde 20 oranında indirim yapıldı

Birinci Hazar Ekonomik Forumu yapıldı
Birinci Hazar Ekonomik Forumu, Türkmenistan'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Burada konuşan Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov, Hazar'ın, bölgedeki barışçıl istikrar ve bölge ülkelerinin iş birliği sayesinde enerji, teknoloji, ulaşım ve lojistik gibi sektörler açısından uluslararası ticaretin önemli merkezlerinden biri haline geleceğini söyledi.