3 Muharrem 1439 | 23 Eylül 2017 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye
YÖK'ten 'sınavsız üniversiteye giriş'le ilgili açıklama
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversiteye girişte sınavsız bir modelin söz konusu olmadığını, sosyal adaleti sağlayan merkezi sınavın bu yıl yine gerçekleşeceğini belirtti.

İstanbul ve bazı illere erken uyarı sistemi
Meksika yaşadığı iki büyük depremde de devreye giren erken uyarı sistemi sayesinde facianın önüne geçti. Türkiye’de ise erken uyarı sistemi sadece İstanbul’da var...

FSM Köprüsü'nde çalışma başlatılacak
FSM Köprüsü Anadolu yakası İstanbul-Edirne yönünde, ihlalli geçişlerin önlenmesi amacıyla Serbest Geçiş Sistemi tesis edilecek.

Çipli kimlik kartlarının teslim süresi kısaldı
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, çiplik kimlik kartlarının teslim süresinin 3-4 haftadan bir haftaya indiğini açıkladı. Bugüne kadar 10 milyondan fazla kişi çipli kimlik kartı aldı.

Bankalar Birliği'nden güvenlik uyarısı
Türkiye Bankalar Birliği, son dönemde müşteri mağduriyetlerine neden olan, telefon, kısa mesaj, e-posta, sosyal medya gibi iletişim araçları yoluyla yapılan dolandırıcılık girişimleri konusunda dikkatli olunması uyarısında bulundu.

Üniversite giriş sınavları yeniden düzenlenecek
Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu'nun bir süredir üzerinde çalıştığı yükseköğretime geçiş modeline ilişkin çalışmalara hız verildi.

AKRA 1439 HİCRİ YENİ YIL ÖZEL YAYIN AKIŞI
Yenilenerek, tazelenerek, aşk ve şevk ile, samimi niyetlerle Hicri Yeni Yıla Merhaba... AKRA'nın 1439 Hicri Yeni Yıl özel yayın akışına buradan ulaşabilirsiniz.

Trafikte acı tablo
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı, yılın Ocak-Ağustos döneminde meydana gelen 270 bin 183 kazada 2 bin 353 bin kişinin olay yerinde hayatını kaybettiğini duyurdu.

İstanbul’da Hicri yılı karşılama programı
Hicri Takvim Araştırmaları Merkezi (HİTAM)ve İstanbul Sosyal Gelişim Derneği(İSGD), 20 Eylül 2017 Çarşamba günü, akşam namazı ile başlayacak olan Hicri 1439 yılına özel olarak Üsküdar Müftülüğü ile birlikte bir dizi etkinlik düzenliyor.

Emniyet'ten okul çevresinde sıkı denetim
Emniyet Genel Müdürlüğü yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla okullar ve çevrelerindeki denetimlerini yoğunlaştırdı. Bu kapsamda Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde, 3 bin 59 ekip ve 12 bin 617 personelin katılımıyla "Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması"nın dördüncüsü başlatıldı.

Servisçiler eğitimden geçecek
Okul servis şoförleri ile otopark görevlilerine yönelik yeni düzenleme getiren Mesleki Yeterlilik Kurumu, verilecek eğitim ve yapılacak sınavlar ile servis şoförlüğünü ve vale olmayı standart bir hale getirecek.

Yeni eğitim öğretim yılı başladı
2017-2018 eğitim öğretim yılı başladı. 17 milyonun üzerinde öğrenci ders başı yaptı. Bu eğitim- öğretim yılı yeniliklerle geldi. İşte yeni eğitim öğretim döneminin ayrıntıları...

Denizi kirleten gemilere büyük ceza
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, denizlerdeki kirliliğin önlenmesi amacıyla yürüttüğü denetimlerde, yasa dışı boşaltma yaptığı belirlenen 335 gemiye toplam 6,2 milyon lira ceza kesti.

İstanbul'daki öğrenci nüfusu, Avrupa ülkelerini geçti
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, "Öğrenci sayısı 3 milyon 40 binleri buluyor. 3 milyon, Avrupa'daki birçok ülkenin nüfusundan fazla. 6 bin 200 civarında okulumuz var, bunun 3 bin 63'ü resmi, 3 bin 64'ü özel, bu sene yaklaşık 400 özel okul açıldı, geçen yıl 2 bin 771 özel okul vardı, şimdi resmi okul sayısını geçti özel okul sayısı" dedi.

Okul servislerine 5 yılda 100 bin trafik cezası
Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, polis, çocukların eğitim ve öğretim hayatlarını huzur ve güven ortamı içerisinde sürdürebilmesi için okul servis araçlarını sıkı denetimlere tabi tutuyor.