5 Şevval 1438 | 29 Haziran 2017 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye
Bayram tatili dönüşü aynı manzara
Bayramı şehir dışında geçirenler, dönüş yolunda uzun kuyruklar oluşturdu. Trafik sıkıntısını çekmemek için erken davrananların önceki günden itibaren oluşturduğu yoğunluk dün artarak devam etti.

AKRA’dan Ramazan Bayramı Özel Yayın Akışı
Manevi arınma ayının ardından sevince gark etmek ve gönülleri şenlendirmek için Ramazan Bayramı geldi… AKRA Bayram özel programlarıyla yine çok farklı, yine çok dinamik… AKRA Ramazan Bayramı özel yayın akışını buradan takip edebilirsiniz

Sabiha Gökçen’de ‘yoğunluk’ önlemi
Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yaz aylarında yaşanan yoğunluğun önüne geçilmesi için iç hatlar check-in kontuarlarına sinyalizasyon sistemi yapıldı. Terminalde bulunan iç hatlar hızlı geçiş girişi yeni yerine alınırken üstüne konan yeşil ve kırmızı ışıklar sayesinde check-in kontuarlarının daha işlevsel kullanılması amaçlandı.

Hız koridoru devreye giriyor
Türkiye'de daha önce sadece şehir içinde denetlenen ‘ortalama hız’ uygulaması, tüm çevre yollarında 1 Temmuz’da devreye giriyor. Sadece radarın olduğu noktada hız kuralına uyarak çevre yollarında 200 kilometreyi aşan hıza ulaşan tatilciler, ‘hız koridoru’na yakalanacak.

Bayram yolculuğuna çıkacaklara güvenlik önerileri
Ramazan Bayramı tatilinde, aile ziyaretleri için yola çıkıldı. Güvenli bir seyahat için seyahat öncesi ve yolculukta alınması gereken önlemleri derledik.

Bayram tatilinde 600 bin kişi İstanbul'a veda ediyor
Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan, bayramdan önceki sürede İstanbul'dan her gün 2 bin 500 otobüsün çıkacağını belirterek, "Bu otobüslerde ortalama 40 kişi olduğunu ele aldığımızda 6 günde 600 bin kişi İstanbul'dan yaz ve bayram tatili için otobüsle ayrılmış olacak." dedi.

2017 LYS tercih kılavuzu erişime açıldı
2017 LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla adayların erişimine açıldı. ÖSYM, ön bilgi amaçlı 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu internet sitesi üzerinden paylaştı.

Üniversite kontenjanlarında artış
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Bu sene üniversite öğrenci kontenjanlarında geçen yıla göre yaklaşık 58 bin 284 artış olacak" dedi.

Bayramda trafik denetimleri artırılacak
Bayramda vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerinin sağlanması ve ölümlü trafik kaza sayısının azaltılması amacıyla yoğun trafik denetimleri gerçekleştirilecek.

Şemsi Paşa Camii’ndeki çatlak projeyi durdurdu
Mimar Sinan’ın 1580 yılında yaptığı Üsküdar’daki Şemsi Ahmet Paşa Camii’nin duvarlarında çatlaklar oluşunca, Üsküdar rıhtımında kazık çakma çalışmaları durduruldu.

Gençlere öldüren uyuşturucu tuzağı
Başta İstanbul olmak üzere pek çok şehirde son günlerde sıkça görülen madde bağımlısı gençlerin içler acıtan durumu, yeni bir madde bağımlılığını da gündeme getirdi.

Kadir Gecesi'nde camiler doldu taştı
Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı ve 'bin aydan hayırlı' olarak kabul edilen Kadir Gecesi'nde camiler doldu taştı.

Köprü ve otoyollar bayram boyunca ücretsiz
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kamu olarak işlettikleri köprü ve otoyolların, 23 Haziran Cuma gününü 24 Haziran'a bağlayan gece yarısından, 28 Haziran sabah saat 07.00'ye kadar ücretsiz olacağını söyledi.

Öğrenciler için temmuz ayı tercihle geçecek
Üniversite sınavları bitti, sonuçlar 11 Temmuz’da açıklanacak, ardından tercih maratonu başlayacak. Bir taraftan da Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Süreci (TEOG) kapsamında liselere giriş için kayıtlar yapılacak. O nedenle temmuz ayı tercihle geçecek.

Özel Öğretim Kurumlarına düzenleme
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği bir kez daha değişti. Dün yürürlüğe giren yeni yönetmelik değişikliğiyle KHK ile kapatılan özel etüt merkezleri yerine belediyelerin açacağı, “sosyal etkinlik merkezleri”nin içeriği de belli oldu.