23 Cemaziyelahir 1441 | 17 Şubat 2020 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Anadolu'da hafta boyu kar yağışı

Son Güncelleme: 25 KASIM 2014 - TSİ 11:00

Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı, bu ayın sonuna kadar devam edecek. İstanbul'da ise iki gün boyunca sağanak yağmur bekleniyor

Yurtta birkaç gündür etkili olan soğuk hava dalgasının devam edeceği, Anadolu'da hafta boyu kar yağışı beklendiği açıklandı. Hafta sonuna doğru sıcaklıklarda biraz yükselme olsa da bu durumun uzun sürmeyeceği belirtildi. Bugünlerde sıcaklıklar kasım ortalamasının 6-7 derece altında seyrediyor. Bazı kentlerin kasım ayı ortalama en yüksek sıcaklık değerleri şöyle: İstanbul 14, Ankara 13, İzmir 18, Antalya 21, Bolu 13, Samsun 16, Erzurum 6-7 derece. Bugün ve yarın Anadolu'da birçok kentte bu kış sezonunun ilk karı yağacak. Sabah Antalya'da, öğleden sonra Kuzey Kıbrıs, Mersin, Adana, Hatay arasında çok şiddetli yağmur bekleniyor.

Meteoroloji İç Anadolu, Ege ve Akdeniz bölgelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışı; Marmara, Güney Ege ve Batı Akdeniz bölgeleri için ise fırtına uyarısında bulundu.

Burdur ve Afyonkarahisar, Isparta'nın batı çevreleri, Konya, Karaman ve Isparta'nın doğu çevreleri ile Antalya ve Mersin'in yüksek kesimlerinde kar yağışı, Antalya'nın doğu ilçeleri ve Mersin'de sağanak, Marmara, Güney Ege ve Batı Akdeniz'de fırtına bekleniyor.

İstanbul'da ise 2 gün daha sağanak yağış var. Sert poyrazla sıcaklık 6-7 derece hissedilecek. Hafta sonuna doğru yağışlar kesiliyor, sıcaklık biraz artsa da hava soğuk olacak. Ankara'nın bazı ilçelerinde bu gece hafif sulu kar ve kar yağışı başlayabilir. İzmir ise çok soğuk, kuvvetli rüzgâr ile hissedilen sıcaklık 9-10 derece.

Sabah