22 Muharrem 1441 | 21 Eylül 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Güncel

Ana Sayfa Haber Güncel

Hortum konteynerleri uçurdu

Son Güncelleme: 13 EKİM 2012 - TSİ 11:14

Rize'de yağışın ardından hortum oluştu. Hortum, limandaki konteynerleri ve kulübeleri havaya uçurdu. İki gündür aralıklarla etkili olan yağmurun ardından Karadeniz üzerinde oluşan hortum, Rize Limanı'nda maddi hasara neden oldu.

Hortum limandaki konteynır ve kulübelere zarar verirken korkulu anlar yaşattı. Fener Mahallesi sahilinde, Karadeniz üzerinde görülen hortum Rize Limanı güvenlik kameralarına yansıdı.

Gittikçe büyüyen hortum Rize Limanı'na girdi. Limanda bulunan konteynırleri deviren hortum kulübelerin de çatısını uçurdu. Rize Limanı içerisinden geçen hortum binalara ulaşmadan etkisini yitirdi.

Fındıklı'da dereler taştı, Arhavi'de yol trafiğe kapatıldı

Rize'nin Fındıklı ilçesinde de sağanak yağış dolayısıyla Arılı deresi taştı, binaların alt katlarını ve iş yerlerini su bastı. Fındıklı Belediyesi'ne ait ekiplerce su baskını meydana gelen alanlarda başlatılan çalışmalar sürüyor. Can kaybının yaşanmadığı ilçede belediye hoparlörlerinden dere yataklarında oturan vatandaşların evlerini boşaltması için anons yapıldı.

Artvin'in Arhavi ilçesinde de geceden itibaren etkili olan yağışlar sonrası Kapisre deresinin su seviyesi yükseldi. Derenin taşma ihtimaline karşı ilçe merkezi ile Kavak yolu arasında bulunan Ortacalar karayolunun 2 kilometrelik bölümü ulaşıma kapatıldı. Rize merkezde etkisini sürdüren yağışlar nedeniyle bazı dereler taştı.