20 Safer 1441 | 19 Ekim 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Güncel

Ana Sayfa Haber Güncel

Depremin yaraları sarılıyor

Son Güncelleme: 15 KASIM 2011 - TSİ 15:10

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Van depremi nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne acil yardım ödeneği gönderildiği bildirildi.
Ankara Valisi Yüksel, Ankara'ya Van'dan yaklaşık 600 depremzede geleceğini, kentteki misafirhanelerin hazır hale getirildiğini söyledi.
Yüksel, gelen tüm çocukların konakladıkları yere en yakın okula misafir öğrenci olarak alınacağını belirterek, eğitimlerinin kaldıkları yerden devam edeceğini, eksik noktalarının telafisi için rehber öğretmenlerin görevlendirileceğini anlattı.
Van F Tipi Cezaevi'nde kalan 400'e yakın mahkum deprem korkusu sebebiyle başka cezaevlerine nakledildi.
Deprem bölgesindeki öğretmenler için 200 konteynır hazırlanıyor
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, deprem bölgesinde görev yapacak öğretmenlerin konut sıkıntısını gidermek için çeşitli projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi. Bu kapsamda TOKİ'den Van merkezde 48 konut devraldıklarını aktaran Dinçer, ayrıca 200 civarında konteynırı da 5 Aralık'a kadar hazır hale getireceklerini belirtti. Dinçer, özellikle bekar bayan öğretmenlere de ana okullarında birer odanın tahsis edileceğini kaydetti.
2011 Sonbahar dönemine ilişkin Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Van Sınav Merkezinde yapılmayacak.
HABER7 / ZAMANONLİNE