11 Ramazan 1439 | 26 Mayıs 2018 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Samsun Havalimanı 3 ay kapalı kalacak

Son Güncelleme: 8 AĞUSTOS 2017 - TSİ 11:12

Samsun Çarşamba Havalimanı dünden itibaren pistte yapılacak tadilat çalışmaları nedeniyle uçak seferlerine 3 ay kapatıldı. Pistinde 19 santimetre çökme olan Samsun-Çarşamba Havalimanı, 7 Ağustos 2017 tarihinde uçuşlara kapatılarak bakıma alındı. Daha önce çeşitli nedenlerle tadilatı iki kez ertelenen Samsun-Çarşamba Havalimanı, bakıma giriyor.

Samsun Valiliği yaptığı açıklamada, 1 Mart 2017 tarihinde başlaması planlanan tadilatın İşitme Engelliler Olimpiyatları nedeniyle 1 Ağustos 2017 tarihine ertelendiğini duyurdu. Tadilat çalışması Beşiktaş ile Atiker Konyaspor arasında oynanan Türkiye Süper Kupa finali dolayısıyla ikinci kez ertelenerek, düne uzatılmıştı. Son ertelemeden sonra Çarşamba Havalimanı'ndan son uçak önceki gün saat 00.03'te kalktı. Samsun’da havayolu ile gelecek yolcular Ordu, Merzifon ve Sinop havalimanlarını tercih edecek. Havayolu taşımacılığı yapan firmalar bu havalimanlarını kullanabilecek. Yolcular, havalimanı yolcu servislerinden yararlanabilecek.

Kasım 2016’da havaalanını inceleyen Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, "Pist eskiyince 2012 yılından beri sürekli olarak izliyoruz. Pistimizde 19 santime varan çökmeler var. Bunun kabul edilmesi mümkün değil. Bu 22 santime vardığı zaman da uluslararası standardı yitirmiş olacağız" açıklamasını yapmıştı.

 

Dünya