17 Zilhicce 1440 | 18 Ağustos 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Dünya

Ana Sayfa Haber Dünya

Dünyada meydana gelen kazalar

Son Güncelleme: 1 ŞUBAT 2013 - TSİ 11:51

Avustralya ve Güney Afrika'da meydana gelen tren kazalarında 214 kişi yaralandı. Avustralya ve Güney Afrika, iki korkutucu tren kazasına sahne oldu. Güney Afrika'da trenler çarpıştı
İki ülke iki tren kazası: 214 yaralı
Avustralya ve Güney Afrika'da meydana gelen tren kazalarında 214 kişi yaralandı. Avustralya ve Güney Afrika, iki korkutucu tren kazasına sahne oldu. Güney Afrika'da trenler çarpıştı
Güney Afrika'da Pretorya kenti yakınlarında şehir merkezine gitmekte olan bir banliyö treni, aynı istikamette seyreden bir yolcu trenine arkadan çarptı.
Kazada 50'si çocuk 200 kişi yaralandı. Yaralılardan 20'sinin durumunun ağır olduğu bildirildi.
Demiryolu ulaşımının yaygın olduğu Güney Afrika'da trenlerin büyük bölümünün çok eski olmasından ötürü sık sık kazalar meydana geliyor.
Avustralya'da tren gara çarptı
Avustralya'da meydana gelen kazada ise bir yolcu treni, raylardan çıkarak tren garına çarptı.
14 kişinin yaralandığı kaza sırasında garın tuvaletinde mahsur kalan bir kadın kendi çabalarıyla kurtulmayı başardı.
Petrol şirketinde patlama: 25 ölü
Meksika'da devlete ait petrol şirketinde yönetim binasında meydana gelen patlamada 25 kişi öldü, 100 kişi yaralandı.
Yetkililer, patlamanın Petroleos Mexicanos (Pemex) şirketinin 54 katlı ana yönetim binasının bodrum katında yaşandığını belirtti.
Patlamanın nedeniyle ilgili detaylı bilgi vermeyen yetkililer, 25 kişinin öldüğünü, en az 100 kişinin de yaralandığını kaydetti.
Patlamanın yaşandığı binanın üç katının büyük ölçüde hasar gördüğü bildirildi.
Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, olayı araştıran uzmanların, patlamanın neden yaşandığına yönelik net bir bilgiye ulaşmadığını belirtti.
Pemex şirketi ise patlamanın elektrik sistemden kaynaklanabileceğini kaydetti. Bu arada patlamanın gaz sıkışması nedeniyle de yaşanmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.
Başkent Mexico City'nin en yüksek yapılarından 214 metre uzunluğundaki binada yaklaşık 3 bin 500 kişinin çalıştığı bildirildi.
Devlet şirketi olan ve yaklaşık 150 bin çalışanı bulunan Pemex'in 1938'de kurulduğu ve 2011'de günde 2,5 milyon varil ham petrol ürettiği bildirildi. 
Otoyolda köprü çöktü: 26 ölü
Bir kamyonun köprü üzerinde patlaması sonucu köprü çöktü. Çin'in orta kesimindeki Hınan eyaletinde bir kamyonun patlaması sonucu otoyoldaki köprünün 80 metrelik bölümünün çöktüğü ve 26 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Çin Ulusal Radyosunun haberine göre, patlamaya neden olan kamyonun çatapat ve havai fişek türü patlayıcılarla yüklü olduğu kaydedildi.

Yerel yetkililer patlama ve buna bağlı olarak köprünün çökmesiyle birlikte araçların köprüden uçtuğunu ve ölü sayısının artabileceğini belirtti.