18 Zilka'de 1440 | 21 Temmuz 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Beşinci Ufka Yolculuk kazananları için ödül vakti

Son Güncelleme: 5 MAYIS 2017 - TSİ 11:29

Türkiye ve dünya genelinden 588 bin 400 kişinin müracaatta bulunduğu Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Kültür Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri törenle takdim ediliyor.

Bu yıl Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından Kur'an-ı Kerim Meali konusunda 5.si düzenlenen organizasyonda dereceye girenlere,  5 Mayıs 2017 Cuma günü saat 20.30’da Konya Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonunda başlayacak törenle Türkiye geneli ödülleri takdim edilecek.

Yekta Tok’un sunuculuğunu yapacağı Türkiye geneli ödül gecesinde, Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması dünya birincisi Ali Tel ve sanatçı Fatih Koca yer alacak.

Program, ödüllerin takdim edilmesiyle devam edecek. Yarışmanın A, B, C, D, E, F kategorilerinde birinci, ikinci ve üçüncü olanlar; 2 Umre Seyahati + para ödülü veya 2 Dost ülkeye yolculuk + para ödülünü tercih edebilecek ya da ödülün tamamını para olarak alabilecek.

G, H kategorilerinde yarışanlar arasında birinci, ikinci ve üçüncü gelenler ise tablet bilgisayar ödüllerini kazanacak.

Sınavda 50 puan ve üstü alanlar arasından yapılacak çekilişle 10 kişiye daha Umre Seyahati ya da Dosta Yolculuk hediye edilecek.

Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil bilgi yarışması

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları adıyla gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil bilgi yarışması olan organizasyonun bu yıl beşincisi gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim Meali Konulu Yarışma

Kur'an-ı Kerim Meali konusunda; “Feyzü'l-Furkân Kur'ân-ı Kerîm Meali – Hasan Tahsin Feyizli”, “Kur'an-ı Kerim Meali – Türkiye Diyanet Vakfı”, “Kuranı Hâkim ve Meali Kerim – Hasan Basri Çantay” ve “Kur'an-ı Kerim Meali – Ömer Nasuhi Bilmen” temel sahih kaynakların birisinden sorumlu tutulan yarışmacılar,  A kategorisi (10 yaş altı), B kategorisi (10-14 yaş arası), C kategorisi (14-19 yaş arası), D kategorisi (19-30 yaş arası),  E kategorisi (30 yaş üstü) ve F kategorisinde (ihtisas) çoktan seçmeli test gerçekleştirildi.

 G kategorisi (Türkçe online) ve H kategorisi (İngilizce online) sınavı ise dünya genelinde www.ufkayolculuk.com web sitesi üzerinden gerçekleştirilirdi.

6 Bin 969 Tutuklu ve Mahkûm Kayıt Yaptırdı

Engellilerin de katılabildiği yarışmaya, Türkiye genelindeki 360 cezaevinden 235'indeki 6 bin 969 tutuklu ve mahkûm kayıt yaptırdı.

17 Bin Gönüllü ve 83 STK Destekledi

17 bin gönüllünün desteklediği yarışmaya, 83 sivil toplum kuruluşu da proje ortağı oldu. Sınav için ise 2 bin 626 bina tahsis edildi. Proje ortağı sivil toplum kuruluşları da kendi bölgelerinde katılımcılara ayrıca ödüller takdim etti.

Bütün Vatandaşlar Davetli

Türkiye geneli ve dünyanın çeşitli ülkelerinden davetlilerin de katılması beklenen ödül gecesine bütün vatandaşların davetli olduğu, programa katılan misafirlere sürpriz hediyelerin takdim edileceği bildirildi.