2 Cemaziyelahir 1441 | 27 Ocak 2020 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Mayıs geldi ama havalar üşütebilir

Son Güncelleme: 3 MAYIS 2016 - TSİ 11:30

Türkiye’nin, batı kıyılarından başlayarak Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi, hava sıcaklığının bugünden itibaren 6 ila 10 derece azalması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın batı kıyılarından başlayarak yurt genelinde etkili olması öngörülüyor.

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde bugün görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
Rüzgarın bugün güney yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Vatandaşlar, kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, dolu yağışı ile kuvvetli rüzgarın neden olabileceği çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldı.

Serin ve yağışlı havanın, yarın, perşembe ve cuma günleri yurdun Güneydoğu kesimi dışında büyük bölümünde, hafta sonunda ise iç ve doğu bölgelerde etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklığının, bugün yağışla birlikte batı bölgelerinden başlayarak hafta sonuna kadar yurt genelinde 6 ila 10 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Milliyet