13 Şevval 1440 | 16 Haziran 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Uluslararası Eğitim ve Değişim Sempozyumu 6 Nisan’da

Son Güncelleme: 4 NİSAN 2019 - TSİ 17:21

Türkiye’den ve birçok ülkeden akademisyenlerin katılımıyla bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Uluslararası Eğitim ve Değişim Sempozyumu (ISEC2019), 6 Nisan 2019 Cumartesi günü İstanbul’da düzenleniyor.

Akademik Platform ile Eğitim ve Değişim Derneği (E-Der) işbirliğinde gerçekleşecek sempozyumda; eğitimde yeni yaklaşımlar, eğitim ve öğretim uygulamalarında değişim ihtiyacı, eğitimin geleceğini etkileyebilecek değişimlerin analizi gibi konular ele alınacak.

“Gelecek Teknolojilerinin İş ve Öğrenme Alanlarına Etkileri: Yapay Zeka, Artırılmış Gerçeklik” başlıklı sunum ve katılımcılarla yapılacak olan teknik uygulamalar programın dikkat çekici bölümleri arasında yer alıyor.

E-Der Yönetim Kurulu Üyesi Hanifi Parlar, “Sempozyum, uluslararası düzeyde üniversiteler ve bilim adamları arasında güçlü bir işbirliği hedeflemektedir. Ayrıca eğitim alanında çalışan tüm akademisyenleri, uzmanları, kurumları, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek karşılıklı bilgi, düşünce, deneyim ve beceri paylaşımı ortamının oluşturulmasını amaçlamaktadır” dedi.

Dünya çapındaki üniversitelerin temsilcilerini ve Türk akademisyenleri ağırlayacak olan sempozyum, 6 Nisan Cumartesi günü saat 09.00’da başlayacak.

Sempozyum ile ilgili ayrıntılı bilgi ve kayıt formu e-der.org adresinde yer alıyor.