5 Recep 1441 | 29 Şubat 2020 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Soğuk hava etkili oluyor

Son Güncelleme: 17 ŞUBAT 2015 - TSİ 11:52

İstanbul'da teyakkuza geçildi. Ana arterlerde kar küreme ve tuzlama araçları hazır bekletildi. Bugün ve yarın Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından iç ve dış hatlarda yapılacak 88 sefer karşılıklı olarak iptal edildi. Samsun, Zonguldak ve Kastamonu'da okullar tatil edildi.

Kar yağışının Perşembe günü İstanbul'u terk edeceği ve sıcaklıkların artacağı belirtildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz ile İç Ege ve Göller yöresinde de kar uyarısında bulundu. Özellikle Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da çığ tehlikesine dikkat çekildi. Denizlerde de bugünden itibaren fırtına görülecek. Marmara, Kuzey Ege ve Akdeniz'in batısında rüzgar 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/saat) fırtına şeklinde esecek. Bugün ayrıca Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Yalova, Bursa ve Balıkesir'de de kar yağışı görülecek.

Doğu donuyor, Bolu'da sis hâkim

Dün Bolu Dağı'nda etkili olan kar yağışına, görüş mesafesini 20 metreye kadar düşüren sis de eklenince sürücüler zor anlar yaşadı. Domaniç yolu zaman zaman ulaşıma kapandı. Kayseri Erciyes'teki kar kalınlığı 2 metreye ulaştı. Doğu Anadolu Bölgesi'nde en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'ın Göle ilçesinde 26, Çıldır'da 25, Kars'ta 23, Erzurum ve Ağrı'da 19 derece ölçüldü.

Sabah