16 Rebi'ül-evvel 1441 | 13 Kasım 2019 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Balkanlar üzerinden kar geliyor

Son Güncelleme: 18 ARALIK 2012 - TSİ 10:52

Güney Marmara ve Trakya'da perşembe gününden itibaren kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da sıcaklıkların bugün en yüksek 8-10 derece arasında olacağı tahmin ediliyor.
Çarşamba gününden itibaren Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle Edirne ve Kırklareli'de karla karışık yağmur bekleniyor, perşembe günü ise Trakya'da kar yağışı öngörülüyor.
Soğuk havanın gece sıcaklıklarını etkilemesi, perşembe günü sıcaklıkların sıfır derecenin altına düşmesi bekleniyor.
Yurdun büyük bölümünde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Gaziantep'te gece saatlerinde bastıran kar yağışı nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Erkili kar yağışı nedeniyel Elazığ ve Erciş'te okullar bugün tatil
Kış dünyada etkisini gösterdi
Ukrayna son 130 yılın en karlı kışını yaşıyor. Derecelerin sıfırın altında 18 dereceyi gösterdiği ülkede yollarda mahsur kalanlar donma tehlikesiyle yüz yüze kalıyor.
Belarus-Polonya sınırında kar yağışı yüzünden felç olan trafikte tırların bekleyişi 60 saattir sürüyor.
Fiji adalarında büyük maddi hasara neden olan tayfun binlerce kişiyi evinden etti.
Kazakistan'ın başkenti Astana'da sıcaklıklar sıfırın altında 40 dereceye düştü. Kar yağışı ve soğuk hava otobüs seferlerinin durmasına ve birçok okulun kapanmasına yol açtı.  Ülkedeki bazı yollar kazaları önlemek amacıyla trafiğe kapatıldı.