6 Şevval 1439 | 20 Haziran 2018 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Müslüman şefler Türkiye’de buluşuyor

Son Güncelleme: 18 NİSAN 2017 - TSİ 10:04

Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu , “Dünya İslami Şefler Birliği (World Islamic Chefs Society-WICS) resmi kuruluşuna Türkiye’yi temsilen ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dünya genelinden 17 ülke birliğin resmi kuruluşu için 13 Mayıs 2017’de İstanbul’a geliyor.

Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu Genel Başkanı Gökhan Tufan,  buluşma için şu açıklamalarda bulundu: “Dünya İslami Şefler Birliği” kuruluşunun inisiyatifini almaya, dünya genelinde Türkiye’yi temsilen bu oluşuma önderlik etmeye karar verdik. Bu kararımıza istinaden bünyesinde aşçılık mesleği üzerine sivil toplum kuruluşu bulunan İslam Devleti, dini İslam olan devletler ve nüfusu itibarı ile Müslümanların salt çoğunlukta yaşadığı 24 ülkeye “Dünya İslami Şefler Birliği” kuruluşu için resmi davet mektubumuzu gönderdik.

Bu davetimize; Azerbaycan, Bangladeş, Bosna Hersek, Fas, Gambiya, Kazakistan, Kırgızistan, Katar, Lübnan, Maldivler, Mısır, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Singapur, Tunus ve Ürdün olmak üzere 17 ülke olumlu cevap verdi. Bu vesile ile 17 ülkenin aşçılık mesleki dernek ve federasyon başkanları 13 Mayıs 2017 tarihinde Türkiye’ye gelecek ve Türkiye de dâhil olmak üzere 18 ülke Dünya İslami Şefler Birliği’nin kuruluşunu resmiyete kavuşturacağız inşallah” dedi.

Milli Gazete

Etiketler: Müslüman şefler