5 Recep 1441 | 29 Şubat 2020 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Hava haftaya ısınıyor

Son Güncelleme: 18 ŞUBAT 2012 - TSİ 10:39

Gece saatlerinden itibaren tipi şeklinde yağan kar, bugün geceye kadar yer yer etkili olacak. Konuya ilişkin bilgi veren Hava Tahminleri Uzmanı İlker Koç, “Cumartesi akşam saatlerine kadar yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde yağış bekliyoruz. Yağışların Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa çevrelerinde etkili olmasını bekliyoruz. Pazar günü yağışlar yurdun doğu kesimlerinde etkili olduktan sonra yurdu terk ediyor. Pazar günü az bulutlu ve açık bir hava hakim” diye konuştu.
Yağışlı hava hafta sonu yurt genelinde etkili olduktan sonra yurdu terk ediyor. Hafta başından itibaren yağışsız bir periyoda giriyoruz hafta ortasına kadar.
Pazar günü kar yağışı gidiyor ancak bu kez soğuklara dikkat. Yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında olacak.
Hava Tahminleri Uzmanı Koç, “Yerde kar örtüsünün olması ve havanın açması ile birlikte Pazar günü yurdun iç kesimlerinde hafta başı ise doğu kesimlerinde aşırı soğuklar var” dedi.
Kuvvetli rüzgar ile gelen tipi, trafikte görüş mesafesinin düşürebilir.
Yeni haftada güneş yüzünü gösterecek, sıcaklıklar artacak.
Hava Tahminleri Uzmanı Koç, “Hafta başından itibaren yurt genelinde az bulutlu ve açık bir havanın olmasını bekliyoruz. Hava sıcaklığı yağışın gitmesi ile birlikte yurdun batı kesimlerinden başlayarak tüm yurtta artış gösterecek” şeklinde konuştu.
TRT