17 Rebi'ül-ahir 1441 | 14 Aralık 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Ekonomi

Ana Sayfa Haber Ekonomi

'Dijitalleşmeyen ayakta kalamaz'

Son Güncelleme: 20 EYLÜL 2017 - TSİ 10:07

Tüm sektörleri dönüştüren dijitalleşmeye ayak uyduramayan ayakta kalamayacak, bu ‘yeni normal’ dönemde para birimi hız olacak, hızlı davranmaktan korkup risk alamayanlar zorlanacak...

Artık ne online, ne offline; her şirket “all-line” stratejisi ile dijital dünyayla reel dünyayı birbirine entegre edecek... Bu saptamalar dijitalleşmenin iş yapış şekilllerine etkilerinin tartışıldığı CEO Club toplantısından...

İş dünyası, hızın, çevikliğin, dijitalleşmenin ve hatadan ders çıkarmanın merkezde olduğu ‘yeni normal’ ortamda rekabetin kurallarını yeniden belirliyor.

“CEO Club Dijital Ajanda” toplantısında konuşma yapan yöneticilerin odak noktası işte bu yeni rekabet alanında başarılı olmanın sırlarıydı.

Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen “Liderlerin Dönüşüm Ajandası” başlıklı panelde CEO Mehmet Ali Akarca’nın “Yeni para birimi hız” sözleri dikkat çekti.

Türkiye'de günde 4.5 saat telefona bakarak geçiyor

Derya Özkaya Matraş, kişilerin akşam yatarken son, sabah kalktıklarında da ilk olarak telefonlarına baktığını dile getirdi ve “ABD'de mobilde zaman geçirme süresi 3 saatken Türkiye de 4,5 saat. Şirketler de müşterileri ile artık mobilde buluşmaları gerektiğinin farkına vardı. Mobilden sağlanan cirolar hızla artış göstermekte” dedi.

Matraş, bu dijitalleşme sürecinde ayakta kalabilmek için hızlı değişime ayak uydurabilme, risk alabilme, doğru insan kaynağı bulabilme gibi konuların önem kazandığını anlattı.

Eğitim ve cesaret biraraya geldiğinde yenilik doğuyor

CEO DaeHyun Kim de dijitalleşmenin kaçınılmaz olduğu yeni normal döneme girildiğini, belirterek, “Hız bugün insanların da ilerisinde” ifadesini kullandı. Kore’nin küçücük bir ülkeden nasıl teknolojik bir güce dönüştüğünü anlatan Kim, “Bunun ardında eğitim seferberliği var. Küçük bir ülkeydik ve hiçbir şeyimiz yoktu. Farklı bir şey yapmamız gerekiyordu. Ülkemiz eğitime büyük bir yatırım yaptı. Eğitim ve cesaret, bu iki şey biraraya geldi mi yeni teknolojiler ortaya çıkıyor."

Dünya