17 Ramazan 1440 | 22 Mayıs 2019 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Şubat: Sıcak ve kurak...

Son Güncelleme: 18 ŞUBAT 2014 - TSİ 17:46

Hafta sonuna kadar hava sıcaklığı yurdun büyük bölümünde mevsim normallerinin 5-10 derece üzerinde seyredecek. İstanbul ve Ankara'da ise barajlarda su seviyesi düşmeye devam ediyor. İstanbul 'daki barajların doluluk oranı yüzde 30,87'ye, başkentte ise yüzde 36'ya geriledi. 
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise İstanbul'da susuzluk yaşanmayacağını söyledi. Tekirdağ’da gazetecilerin soruları üzerine İstanbul’un günlük 2.5 milyon metreküp su kullanıldığını belirterek, "Susuzluk yok, su vereceğiz merak etmeyin. A,B ve C planlarımız var.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yapılan son değerlendirmelere göre; Tükiye hafta sonuna kadar sıcak havanın etkisi altında kalacak. Hava sıcaklığının Doğu Anadolu’nun doğusu dışında kalan yurt genelinde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. 
Şubatta yaz havasına devam 
Bugün , Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin ve Ardahan çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerinde parçalı ve az bulutlu geçek. Genellikle yağmur ve sağanak, Artvin ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların akşam ve gece saatlerinde Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor. Yarın Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Ordu çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerinde parçalı ve az bulutlu geçeceği bekleniyor. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Artvin çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Perşembe ve Cuma günleri; yurt genelinde yağış beklenmiyor. Kuzeydoğu bölgeler parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 
Radikal